Moduļu sistēmas – izbūves process un biežāk uzdotie jautājumi

Moduļu konstrukcija

 

Nesošā konstrukcija tiek izgatavota no metāla, kuru metināšanas process atbilst CE kvalitātes marķējumam, tādējādi, garantējot par mājas drošību un konstrukcijas ilgmūžību. Metāla rāmis sniedz iespēju māju pārvietot pat pēc vairāku desmitu gadu lietošanas. Metāla rāmī tiek izbūvētas koka konstrukcijas, kas tiek apstrādātas, lai mazinātu ārējo faktoru ietekmi un palielinātu konstrukciju ilgmūžību.

Elektrības instalācija un komunikāciju izbūve

 

Moduļu iekšējo komunikāciju sistēmas tiek pilnībā nodrošinātas jau ražošanas procesos. Elektroinstalācija tiek veikta ražotnē, iemontējot gala priekšmetus kā rozetes, tā arī apgaismojumu. Elektroinstalācija tiek izbūvēta pēc sertificēta elektrības inženiera projekta atbilstoši Eiropas Savienības normatīviem, papildus drošībai elektrības vadi tiek iebūvēti gofrās zem apmetuma.

Arī iekšējais ūdens un kanalizāciju risinājums tiek veikts līdz gala izpildījumiem, iekļaujot jau pilnībā aprīkotu vannas istabu ar gala aprīkojumu. Pirms māja tiek piegādāta klientam, ražotnē tiek veikti ūdens spiediena testi un mērījumi, pārliecinoties par to, ka izbūve veikta augstākajā kvalitātē.

Ārējā apdare

 

Fasādes risinājumiem pieejami dažādi varianti. Vasaras un dzīvojamo māju izbūvē populārākais apdares veids ir neēvelēti priedes apdares dēļi. Savukārt, industriālajām būvēm – profilētas metāla loksnes vai alumīnija kompozītmateriāls. Ārējās apdares veidu un toņus klientam iespējams izvēlēties pēc saviem ieskatiem, vadoties arī pēc konkrētās pilsētas vai vietas izvirzītajiem noteikumiem par māju fasādes risinājumiem. Pielāgojoties dažādu komplicētu projektu specifikācijai, ir iespējams arī paredzēt individuālus dizaina apdares veidus.
Fasādes risinājums, jumta izbūve, noteksistēmas u.c. fasādes elementi tiek izbūvēti jau ražotnē standarta komplektācijā, tādējādi, klientiem tiek piegādāta moduļu māja 100% gatavības stadijā. Pēc klienta vēlmēm ir iespējams arī izbūvēt terasi un jumtu pārkares.

Iekšējā apdare un mēbeļu izbūve

 

Standarta komplektācijā moduļa māja tiek piegādāta jau ar pabeigtu iekšējo apdari. Populārākie apdares veidi ir koka apdares dēļi (krāsoti), krāsots ģipškartons, dažādi sienu apdares paneļi (LKSP, MDF u.tml.), taču iespējams paredzēt arī individuālus dizaina risinājumus. Pēc klientu vēlmēm, ir iespējams arī māju pasūtīt bez iekšējās apdares, tādējādi iekšējo apdari veicot atsevišķi.
Moduļu māju iespējams jau rūpnīcā nokomplektēt arī ar mēbelēm – virtuvi ar aprīkojumu, skapjiem un plauktiem. Mēbeļu izstrādē sadarbojamies gan ar IKEA, gan galdniekiem, kuri var realizēt klienta individuālās vēlmes.

Kvalitātes kontrole un tehniskā dokumentācija

 

VIA-S, izstrādājot moduļu māju projektus, piedāvā iepazīties ar tehniskajiem rasējumiem, lai sniegtu precīzāku priekšstatu par mājas izskatu un atbilstību būvniecības normatīviem. Ražošanas procesā notiek nepārtraukta kvalitātes kontrole, kā arī piedāvājam iepazīties ar materiālu atbilstību deklarācijām un sertifikātiem, kas apliecina augsto kvalitāti izmantotajiem materiāliem. Piesaistot pieredzējušus speciālistus, klientiem piedāvājam arī veikt tehniskā projekta izstrādi un saskaņošanu ar būvvaldi, tādējādi apņemoties veikt pilnu projekta izstrādes ciklu.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādas ir moduļu māju priekšrocības?

Veicot mājas izbūvi ražotnē, ir iespējams efektīvi pārvaldīt un kontrolēt izbūves procesus, kā arī tiek izslēgta ārējās vides un laikapstākļu ietekme uz būvniecību, kas atsaucas gan uz konstrukciju un materiālu kvalitāti, gan arī uz neplānoti gariem termiņiem. Moduļu mājas tiek izbūvētas ražotnē līdz pat 100% gatavības stadijai, iestrādājot konstrukcijās gan nepieciešamās komunikācijas, gan arī veicot gala apdari ar pilnībā aprīkotu vannas istabu, mēbeļu komplektāciju.

Kādus projektus ir iespējams realizēt sadarbojoties ar VIA-S?

Nodrošinot pilnu projekta izpildes ciklu, īpaša vērība tiek pievērsta klienta idejai. Piedāvājam izbūvēt moduļu mājas dažādām vajadzībām: sākot no vienkāršas sarga mājas līdz sarežģītiem daudzstāvu moduļu kompleksiem. Mēs darbojamies atbilstoši klientu vēlmēm kā standarta, tā arī individuālos risinājumos gan privātpersonām, gan arī uzņēmumu vajadzībām. Sadarbojoties ar mums, sniegsim iespēju realizēt savu sapņu mājas projektu īsā laikā, izmantojot kvalitatīvus būvmateriālus, garantējot par mājas drošību un ilgmūžību!

Kādi ir sadarbības soļi, veicot moduļu mājas pasūtījumu?

Mēs piedāvājam klienta ideju pārvērst gatavā projektā, taču, ja klientam jau ir izstrādāts detalizēts mājas projekts un skaidri definētas vēlmes, projekts tiek izvērtēts, kā arī tiek veikts izmaksu aprēķins. Pēc vienošanās ar klientu, tiek izstrādāti detalizēti tehniskie rasējumi, kad projekts ir saskaņots, uzsākam mājas ražošanu. Pilns sadarbības cikls ilgt no 3 līdz 5 mēnešiem.  Galvenie sadarbības soļi attēloti zemāk:

Kādi pamati nepieciešami, lai uzstādītu moduļu māju?

Izbūves tehnoloģija un konstrukcija ir izstrādāta tā, lai moduļu māju būtu iespējams novietot uz stabveida (punktveida) pamatiem, kuru skaits atkarīgs no plānotās mājas. Ja māju paredzēts novietot uz īsu laiku kā pagaidu būvi, iespējams to novietot uz stingras pamatnes (piemēram, asfalta, bruģa) bez īpašas pamatu sagatavošanas.

Cik energoefektīvas ir ražotās moduļu mājas?

VIA-S ražotās moduļu mājas ir energoefektīvas un tiek pielāgotas dažādiem klimatiskajiem apstākļiem. Klientam, konsultējoties ar mūsu speciālistiem, ir iespējams izvēlēties sev vispiemērotāko mājas siltinājumu, kā arī, izstrādājot projektu, iespējams mājas konstrukciju pielāgot specifiskiem standartiem.

Kā tiek risināta transportēšana un uzstādīšana?

Piegāde un uzstādīšana tiek nodrošināta kā Latvijā, tā ārpus tās robežām. Piegādes izmaksas tiek piemērotas atkarībā no plānotās piegādes vietas un sarežģītības. VIA-S komanda nodrošina pilna cikla servisu, iekļaujot arī mājas uzstādīšanu un montāžu. Viena moduļa uzstādīšana un montāža var prasīt vien pāris stundas, savukārt komplicētāka projekta uzstādīšana var prasīt vairāku dienu darbu. Organizējam arī celtņa darbu, neatkarīgi no plānotās piegādes vietas.

Kādi ir garantijas nosacījumi?

Mēs klientiem sniedzam divu gadu garantiju izmantotajiem materiāliem un aprīkojumam, kā arī piecu gadu garantiju moduļa konstrukcijai. Ja šajā laika posmā mūsu vainas dēļ rodas jebkādi bojājumi, tie tiek novērsti.